Am observat adesea că un mesaj pe care dorim să-l transmitem celuilalt are o anumită conotație pentru noi și cu totul altă semnificație pentru cel care îl primește.
Obișnuim să reproșăm celor din jur atunci când nu primim ceea ce ne dorim. Ne este mai ușor să transmitem celuilalt nemulțumirea noastră printr-un reproș. Ne este mai greu să ne exprimăm gândurile și dorințele, uitând adesea că în spatele unui reproș se ascunde, de fapt, o cerere, o nevoie a noastră pe care ne este greu să o exprimăm.
Dacă am schimba abordarea mesajului pe care dorim să îl transmitem, poate că celălalt nu s-ar mai simți lezat atunci când ar primi cererea noastră, iar noi am fi mai mulțumiți de ceea ce primim.
Expresii de genul: „nu faci nimic pentru relația noastră”, „nu-ți pasă decât de tine”, „stai tot timpul cu prietenii tăi” ar putea fi reformulate invitând persoana căreia ne adresăm la atenție asupra noastră și nu la acuze asupra propriei persoane.
Ce transmitem de fapt atunci când reproșăm? Transmitem faptul că orice ar face și orice ar spune este insuficient, devalorizăm, generăm sentimentul neputinței, lăsăm ecoul unui glas care minimalizează încercările și valoarea personală.
Dacă am reformula mesajul sub forma: „mi-aș dori să văd că-ți pasă, aș vrea să fii mai atent cu mine, mi-aș dori să petrecem mai mult timp împreună”, atunci mesajul nostru nu ar mai fi perceput ca un reproș, ci ar deveni o cerere prin care transmitem nevoile și dorințele noastre.
Să încercăm să transformăm un reproș într-o cerere. Să încercăm să reformulăm un mesaj care acuză comportamentul celuilalt, ceea ce face sau ceea ce nu face celălalt, printr-un mesaj în care să fie transparentă simțirea și nevoia noastră.
Să evităm să „lovim” în comportamentul celuilalt, acuzându-l de diverse consecințe din viața noastră. Ar fi mai benefic pentru noi și pentru relația în care suntem să exprimăm ceea ce ne dorim, înlocuind astfel reproșul cu o cerere, defocalizând problema de pe partener și canalizând atenția asupra a ceea ce ne dorim și asupra a ceea ce simțim. În acest mod, o parte din comunicarea noastră s-ar putea îmbunătăți, iar noi am fi mai mulțumiți atât de ceea ce primim, cât și de ceea ce oferim.